WSPÓŁPRACA – AUTORZY

Witamy na Reading Space! Cieszymy się, że tu jesteś. Chcemy pomagać osobom tworzącym literaturę. Los początkującego, a nawet nie tylko początkującego pisarza w Polsce nie jest łatwy. Wiele osób, często zdolnych, bezskutecznie wysyła propozycje do wydawnictw zarzuconych ofertami. Część autorów wydaje swoje dzieła własnym sumptem, a potem ma problem z dotarciem do czytelników i wypromowaniem książek. Podobne kłopoty mają czasami również ci, którzy współpracują z wydawnictwami.

W czym więc może pomóc Reading Space? Chcemy promować ciekawe utwory, wydane i niewydane, oraz ich autorów. Zamieszczamy (za darmo) fragmenty online, tak by mogli się z nimi zapoznać i skomentować je potencjalni czytelnicy. Uważamy, że dla większości pisarzy opinie o dziele, oddźwięk, świadomość wywołanych emocji mogą być cenne. Dzięki Reading Space niepublikowanymi jeszcze utworami mogą się też zainteresować wydawcy.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do zamieszczania w internecie fragmentów ciekawych książek. Promujemy również ich autorów, przeprowadzając z nimi wywiady, odnotowując wszystkie ich pisarskie sukcesy. Wysyłamy informacje do prasy o debiutach literackich oraz kolejnych osiągnięciach, a także pomagamy autorom zaistnieć w mediach. Wybrane fragmenty zamieszczamy też w newsletterze przeznaczonym dla wydawnictw i rozpowszechniamy na Facebooku.

Poza tym pośredniczymy – jeśli trzeba. Mówi się, że dobra redakcja to podstawa powodzenia. Możemy pomóc w przygotowaniu książki do wydania, kontaktując pisarzy z profesjonalnymi redaktorami i korektorami, którzy podjęliby się zlecenia (cena jest kwestią dogadania się zleceniodawcy ze zleceniobiorcą, zależy głównie od dzieła, a Reading Space nie wycenia, tylko pośredniczy w kontakcie). Możemy też zaproponować recenzenta, który oceni utwór i podpowie, co ewentualnie warto w nim zmienić, aby doprowadzić do szybkiego i udanego literackiego debiutu.

Zapraszamy zdolnych i chętnych do współpracy 🙂 Debiut literacki w naszym serwisie pozwoli rozwinąć Ci skrzydła!

Przy przesyłaniu całości lub fragmentu utworu oraz krótkiego streszczenia bardzo prosimy o dołączenie następującej deklaracji:
„Oświadczam, że wysyłane dzieło jest całkowicie oryginalne, nie zawiera zapożyczeń z innego dzieła i nie narusza żadnych praw osób trzecich”.

Kontakt:
redakcja@readingspace.pl