Spotkanie z Zofią Mossakowską

Za nami premiera kolejnej książki Zofii Mossakowskiej – „Akrobaci” (Wydawnictwo JanKa). Z autorką powieści można było się spotkać 22 maja 2016 roku w warszawskiej Stacji Muranów. Nie zabrakło ciekawych dyskusji, zwłaszcza gdy poruszano tematy związane ze stereotypami płciowymi.

Spotkanie prowadziła Janina Koźbiel z Wydawnictwa JanKa. Na początek fragmenty książki „Akrobaci” zaprezentowała aktorka Jolanta Olszewska.

Jolanta Olszewska

Aktorka Jolanta Olszewska przygotowuje się przed spotkaniem (fot. Jacek Mossakowski)

Zofia Mossakowska opowiedziała o swoim „kobiecym” stylu pisania, a także fascynacjach literackich. Jak przystało na romanistkę, dużym uznaniem darzy twórczość Marcela Prousta. Mimo że od czasu do czasu sięga po kryminały i powieści szpiegowskie, w swoich książkach preferuje inny rodzaj narracji – mniej linearny, a przez to skierowany do bardziej wymagających czytelników.

fot. Jacek Mossakowski

Zofia Mossakowska (fot. Jacek Mossakowski)

W powieści „Akrobaci” ważne miejsce zajmuje męska postać niepełnosprawnego Antka. Zofia Mossakowska przyznała, że inspiracje czerpała po części ze swoich wspomnień związanych z dziadkiem. Charakterystyczne dla jej twórczości jest również konstruowanie wyrazistych bohaterek kobiecych.

Uczestnicy spotkania żywo włączali się do rozmowy. Choć punktem wyjścia była książka „Akrobaci”, tematy sięgnęły nawet postaci… Angeli Merkel, a także roli niemieckiej kanclerz we współczesnym świecie. Po części oficjalnej rozpoczęły się dyskusje kuluarowe, okraszone winem oraz aromatycznym falafelem.

www.jankawydawnictwo.pl
stacjamuranow.pl

Jolanta Olszewska i Janina Koźbiel (fot. Jacek Mossakowski)

Jolanta Olszewska i Janina Koźbiel (fot. Jacek Mossakowski)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*