„Słowo i sens. Rozmowy Janiny Koźbiel” z patronatem Reading Space

27 października 2016 roku rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Wtedy też odbędzie się premiera książki „Słowo i sens. Rozmowy Janiny Koźbiel” Wydawnictwa JanKa. Reading Space objął zbiór rozmów patronatem medialnym.

„Słowo i sens” to zbiór ośmiu rozmów z ludźmi pióra, których łączy przekonanie o wadze tego, co robią. Wśród rozmówców dogłębnie przepytanych przez Janinę Koźbiel znajdziemy: Justynę Bargielską, Joannę Bartoń, Marka Bieńczyka, Julię Hartwig, Hannę Krall, Andrzeja Stasiuka, Olgę Tokarczuk i Piotra Tomaszuka. Nazwiska mówią same za siebie! Więcej o książce „Słowo i sens. Rozmowy Janiny Koźbiel” oraz fragment rozmowy z Andrzejem Stasiukiem znajdziesz TUTAJ.

Janina Koźbiel o książce:

Klucz wyboru rozmówcy u mnie jest zawsze ten sam – moje zainteresowanie twórczością, nie biografią, nie wystąpieniami publicystycznymi. To musi być twórczość, którą odbieram jako samoswoją, nienaśladującą nikogo, bo przekonałam się, że takie kryterium daje gwarancję naprawdę interesującej rozmowy. Rzadko się zdarza w takich wypadkach, abym nie znalazła paru przynajmniej spraw, które pisarzowi stworzą okazję do sięgnięcia w głąb siebie, do pokazania, jak rodzą się w nim idee, obrazy, postacie – pomosty do światów innych ludzi. A to pisarz i jego twórczość są zawsze najistotniejsze. Uznaję się za ich sługę, choć nie rezygnuję z osobistego punktu widzenia na ich dzieła i prezentowania własnych opinii; szczerość jest niezbędna, aby rozmowa miała właściwy ciężar i nie zamieniła się w gaworzenie. Bo czymś, czego najbardziej nie znoszę we współczesnej kulturze, jest zdziecinnienie.

ZOBACZ TEŻ: „Słowa i światy. Rozmowy Janiny Koźbiel”

ostatnia aktualizacja: 19 października 2016, rafael


Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*