JEZIORSKA & ŁĘCZYCKA

Martyna Jeziorska ukończyła Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno – Filmowych w Warszawie z dyplomem Plastyka Technik Scenograficznych oraz dyplomem z historii sztuki. Obroniła licencjat na kierunku Malarstwo w specjalizacji Kostium i rekwizyt sceniczny w Wyższej Szkole Artystycznej. Studiowała kulturoznawstwo na UKSW w specjalizacji zarządzanie kulturą.

Urszula Łęczycka- Jeziorska – plastyk technik scenograficznych, absolwentka Aktywnego Studium Plastycznego Technik Teatralno – Filmowych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom z charakteryzacji i perukarstwa oraz z historii ubioru. Zrobiła kurs projektowania scenografii i kostiumów w warszawskim Art Studio, prowadzonym przez polskiego scenografa, Eryka Kawalca. Ukończyła także Architekturę Krajobrazu z tytułem magistra inżyniera w warszawskiej SGGW. Specjalizuje się w rewaloryzacji i konserwacji zabytkowych parków i ogrodów, prowadzi badania historyczne materiałów archiwalnych oraz analizy terenowe obiektów historycznych. Opracowywała materiały historyczne i analizy projektowe dla takich obiektów jak między innymi XIX wieczny park dworski w Krojantach, XIX wieczny park pałacowy w Jasieńcu, pałacowy ogród Pałacu Prymasowskiego przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, czy ogrody pałacu w Małej Wsi, należące niegdyś do Bazylego Walickiego, najlepszego przyjaciela i doradcy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Pracowała też w ekipie kostiumografów na planie filmowym.

Martyna Jeziorska i Urszula Łęczycka- Jeziorska (Jeziorska & Łęczycka) wspólnie stworzyły autorski projekt fotograficzno – kostiumowy „Epoki Warszawy” o historii ubioru warszawskiego z lat 1668-1983, są autorkami pokazu mody „Między Rockiem a Barokiem, który odbył się w ramach „Okna na Warszawę” w 2012 roku. W 2015 roku wydana została ich pierwsza książka z zakresu historii mody „Bielizna, futra i Bracia Jabłkowscy. Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 – 1939”.
więcej informacji: https://www.facebook.com/jeziorskaleczycka; https://www.facebook.com/EpokiWarszawy

ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2016, katarzyna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*