Idealne książki na pierwszą komunię

Idealne książki na pierwszą komunię

Dla jednych maj to przede wszystkim okres matur, ale w tym okresie odbywają się również komunie święte. Jest to czas niezwykle ważny dla małego dziecka, które od wielu miesięcy przygotowywało się do tego dnia. Po ceremonii kościelnej nadchodzi jednak moment, na które każde dziecko czeka najbardziej – prezenty! Prezent na komunię dla chłopca w postaci pasjonującej i rozwijającej książki to zdecydowanie dobry wybór. Na jaką pozycję warto się skusić? Książka “Niesamowity. Jak wspaniały jest nasz Bóg” Louie Giglio to bez wątpienia dobry kandydat na udany komunijny prezent.

Odkrywanie potęgi stwórcy

Louie Giglio jest amerykańskim pastorem, który cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem. Jego książka “Niesamowity. Jak wspaniały jest nasz Bóg” to poniekąd kontynuacja “Niepojętego”. W książce autor w sposób odpowiedni dla małych dzieci zastanawia się i opisuje zjawiska zachodzące na świecie. W stu opowiadaniach udało mu się zawrzeć imponującą porcję wiedzy, po którą warto sięgnąć. Giglio z zadziwiającą lekkością łączy kwestie wiary z nauką, co powoduje, że książka cieszy się właściwościami stricte naukowymi. Zachwycające ilustracje autorstwa Nicoli Anderson są fantastycznym uzupełnieniem opowiadań, które wprowadzą dziecko w świat pełen fascynujących zjawisk. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Jest to pozycja, która każe nam się skupić na pięknie, którego jesteśmy świadkami, choć tak często zdarza nam się lekceważyć jego przejawy w codziennym życiu. Autor właściwie podaje nam na tacy porcję wiedzy, zwracając uwagę na kwestie istotne i godne zainteresowania.

Książka dla każdego

Książka “Życie” Lisy Aisato to kolejna propozycja, choć w tym wypadku propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To zachwycający zbiór ilustracji nawiązujących do dzieciństwa, w którym wyobraźnia znajdowała się na dosyć honorowym miejscu. To niezwykła książka poruszająca kwestie dotyczące każdego z nas. Wątki miłości i przyjaźni przeplatają się ze zwątpieniem i strachem. Jest to książka ponadczasowa i zdecydowanie warto po nią sięgnąć i obdarować bliską osobę.