Bohdan Głębocki

Odkąd sięga pamięcią, był nałogowym czytelnikiem. Jest nim nadal, ale zaczął też sam pisać, bo, jak mówi „od pewnego czasu rosły we mnie historie, które w końcu musiały znaleźć jakieś ujście”.

W listopadzie 2014 ukazała się debiutancka powieść Bohdana Głębockiego pt. „Musza Góra”, stanowiąca część większej całości. – Pierwotnie nie zamierzałem dzielić tego na tomy, ale okazało się, że inaczej nie można. Przygotowałem część drugą, pracuję nad trzecią, a docelowo chciałbym zamknąć tę historię w czterech tomach – zdradza swoje plany autor. – Książka należy do nurtu literatury popularnej, ponieważ zawsze pociągała mnie szeroko rozumiana fantastyka. Zależy mi też, by czytelnik mógł znaleźć w moich książkach (na razie jednej ☺) coś więcej poza rozrywką. W przypadku „Muszej Góry” są to złożone relacje polsko-żydowskie w dwudziestoleciu międzywojennym. To również temat mojego doktoratu – zresztą na pomysł, od którego zaczyna się „Musza Góra” wpadłem zbierając materiały do pracy naukowej.

Bohdan Głębocki jest absolwentem historii i informatyki. Obecnie pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Poznańskim, wcześniej przez wiele lat był zawodowo związany z informatyką. Mieszka w Poznaniu, tam też umieścił akcję „Muszej Góry”. – Ale nie jestem niewolniczo przywiązany do miasta, jako miejsca akcji – twierdzi. – Kończę pracę nad opowiadaniem fantasy, które toczy się w całkowicie wymyślonym świecie.

ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2016, katarzyna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*